FAQ i warunki uczestnictwa - Skyjoy - loty paralotniowe, przeglądy paralotni, przewodnik jurajski

Przejdź do treści

Menu główne:

Loty paralotniowe
Warunki uczestnictwa i najczęściej zadawane pytania

Loty odbywają się od kwietnia do października.

Waga pasażera w przedziale od 40 kg do 110 kg.
Nie ma ograniczeń wiekowych. Osoby poniżej 18 roku życia mogą skorzystać z usługi za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.
Zalecany jest ubiór swobodny, dostosowany do pory roku, analogicznie jak do jazdy na skuterze - lecimy z prędkoscią 50 km/h.

Warunkiem koniecznym jest wypełnienie oraz podpisanie oświadczenia przez uczestnika na miejscu, przed lotem.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo lotów. W związku ze zmiennością warunków atmosferycznych termin ustalonego lotu może ulec zmianie.
Silny wiatr powyżej 4 m/s, opady, burze lub niedostateczna widoczność mogą uniemożliwić zrealizowanie lotu. Wówczas lot zostanie zrealizowany w innym terminie.
Ocena warunków i decyzja o starcie należy tylko i wyłącznie do pilota. Pilot może przerwać, skrócić lot jeśli warunki pogodowe się popsują.
Decyzję o możliwości wykonania lotu, zawsze podejmuje pilot.


Mam lek wysokości, to nie dla mnie !

Nieprawda, jeśli nie występuje lęk wysokości w postaci paniki to wszystko jest OK.  Naturalne dla człowieka jest posiadanie lęku wysokości , tak jesteśmy skonstruowani.
Podczas lotu człowiek odrywa się od ziemi i jeśli nie ma punktów odniesienia, to lęk wysokości zanika (np. stojąc na balkonie na 10 piętrze widzimy konstrukcje budynku i nasz mózg odbiera tą wysokość jako zagrożenie, natomiast podczas lotu nie mamy tego porównania i lęk ustępuje). Podczas lotu pilot obserwuje zachowanie pasażera i ma z nim kontakt. W razie dyskomfortu może przerwać lot. Pozytywne emocje i radość lotu, euforia powodują ze "zapominamy" się bać :)

Czy jest jakieś ograniczenie wiekowe dla osób, które chcą latać jako pasażer na paralotni?  

Minimalny wiek osoby, która uczestniczy w locie tandemowym wynosi 15 lat (wówczas wymagana jest zgoda obojga rodziców lub opiekunów prawnych).   Po ukończeniu 18 roku życia nie są wymagane niczyje zgody. Nie ma również górnego ograniczenia – jest wiele osób, które latają w wieku znacznie powyżej 80 roku życia.  

Co się stanie, jeśli zmieni się pogoda podczas lotu?  

Pogoda, szczególnie na nizinach, jest bardzo przewidywalna. Doświadczony pilot jest w stanie przewidzieć pogorszenie pogody z dużym wyprzedzeniem. Nie wykonujemy lotów w czasie, kiedy pogoda może się gwałtownie pogorszyć, a ponadto posiadamy sprzęt, który jest niezwykle odporny na trudne, wręcz ekstremalne warunki, więc loty są prowadzone z bardzo dużym marginesem bezpieczeństwa.  

Co muszę zabrać ze sobą na lot w tandemie?  

Lot w tandemie nie wymaga od pasażera specjalnego przygotowania ani wyposażenie. Zalecamy ciepły ubiór, ale bez przesady. Na niewielkich wysokościach, na których latamy temperatury nie odbiegają znacznie od temperatury na ziemi. Zalecamy jednak odzież w miarę możliwości nieprzewiewną gdyż lot odbywa się z prędkością około 50 km/h.  

Czy jest ograniczenie wagowe dla pasażerów tandemu?  

Tak. Masa pasażera nie może być niższa niż 40 kg i nie może być wyższa niż 110kg.

Czy muszę być dobrze wysportowany, jeśli chcę lecieć motoparalotnią?  

Nie. Lot odbywa się na nowoczesnej motoparalotni, a start odbywa się na wózku, więc nie musisz biegać.  

Czy mogę robić zdjęcia podczas lotu?

Tak, oczywiście. Będziesz miał wspaniałą pamiątkę.  

Czy mogę zamówić film ze swojego lotu w tandemie?

Tak, możesz zamówić film kręcony zarówno z góry   – z drugiej paralotni – jak i z ziemi.   

Czy są wymagane badania lekarskie przed wykonaniem lotu w tandemie?  

Badania lekarskie nie są wymagane do latania jako pasażer. Na pewno nie powinny latać osoby chore na uciążliwe choroby, u których mogą wystąpić ataki choroby (cukrzyca, padaczka) oraz osoby chore na serce.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego